Crystal Caviar

Crystal Caviar


CRYSTAL CAVIAR

zastupuje pana Vlastimila Beránka zvaného taky „sochaře skla mezi ohněm a oceánem“. Společnost se zabývá prodejem křišťálových soch do luxusních interiérů.


VLASTIMIL BERÁNEK

Vlastimil Beránek je vzdělaný a vyškolený sochař. Vyučila ho legenda českého křišťálového sochařství profesor Stanislav Libenský. Je představitelem třetí generace sklářské rodiny Beránek, která se ve 40. letech 20. století zapsala do historie českého skla, když založila sklárnu ve Škrdlovicích.

Vlastimil Beránek je známý jako tvůrce rozměrných skleněných soch ze skla roztaveného ve formě. Vytváří také sochy z luxusního tvrdého dřeva nebo bronzu. Sochy se vyznačují elementární jednoduchostí bez drobných detailů, které vypadají perfektně ze všech úhlů. Ve svých extrémních formách někdy dosahují samých mezí použité technologie. Tvary jeho soch jsou do té doby minimalistické, takže tento krajní tvar vám nedovolí se ve zjednodušení dále dostat.

Ve svých sochách se snaží zmrazit pohyb nebo vyjádřit emoce. Jedná se o těžký úkol, ve kterém mu pomáhají proporce, barva a konečné tvary sochy. Je velmi důležité mít dokonalé proporce počátečního tvaru. Pak do toho můžete udělat nějaký zásah. Můžete to kroutit, deformovat, vystřihnout atd. A to je princip Beránkovy práce - ukázat pohyb ve statických plastikách.

Většina Beránkových inspirací pochází z moře. Není mnoho věcí na planetě než hluboký oceán tak pokrytý tajemstvím. A to je pro něj zajímavé. Oceán je navíc v neustálém pohybu, takže je dokonalým prostředím pro Beránkovu inspiraci pro jeho sochy. Dalším prvkem, který ho fascinuje, je oheň. Když zapálíte zápalku a poté ji uhasíte, je tu poslední kousek kouře. Velmi magický okamžik, který rychle zmizí. To je inspirace pro Vlastimila Beránka.